Stojany na dřepy

Stojan na dřepy je posilovací zařízení, které poskytuje stabilní a bezpečnou platformu pro provádění cviků se zátěží, jako jsou dřepy, bench press, a jiné. Podstatou stojanu na cvičení je, že umožňuje bezpečně a stabilně umístit činku do potřebné výšky. Kromě této základní funkce, na FITRON stojany umíte namontovat i několik druhů bezpečnostních doplňků a jiného příslušenství (např. bradla), a proto je řadíme je mezi multifunkční konstrukce na cvičení (podobně jako např. posilovací klece).

Základem stojanů na dřepy jsou 2 děrované stojky, pomocí kterých si příslušenství nastavíte do ideální pozice.
– Existuje také speciální typ stojanu, který má 4 stojky – tzv. half rack. Podvozkem a rozložením se více podobá klasickému stojanu na dřepy, ale funkčně jej řadíme také mezi klece na cvičení.

Často kladené dotazy

Základní informace pro výběr stojanu na cvičení

Stojan na dřepy může být s hrazdou nebo bez hrazdy.

  • Varianta s hrazdou je stabilnější a představuje plnohodnotné řešení na cvičení, které může konkurovat i větším konstrukcím na cvičení (klece, RIG konstrukce).
  • Stojan bez hrazdy je na druhé straně kompaktní a lehčí, což je výhoda, pokud jej potřebujete často přesouvat.

Stojany na cvičení není třeba ukotvit (přimontovat do země/podlahy).

FITRON stojany jsou navrhovány tak, aby rozměry základny nabízely ideální poměr stability a kompaktnosti. Je však nutné si uvědomit, že stabilitu nelze srovnávat s např. 6-stojkovými klecemi, kde je rozloha a váha konstrukce podstatně větší.

Finální stabilita, limity cviků nebo použití doplňků závisí na několika kritériích, nejdůležitější je výška stojanu. V případě, že spodní konstrukce je zatížena kotouči, na stojanu s hrazdou můžete bez obav provádět i dynamické „kipping“ shyby. U malých přenosných stojanů bez hrazdy je základna zpravidla menší a např. takové použití bradel není možné. Pro více info nás neváhejte kontaktovat.

Doplňky pro stojany naleznete zde: příslušenství.

V současnosti FITRON nabízí 2 série konstrukcí:

  • M-Série (stojky o rozměru 80×80)
  • Classic série (stojky 60×60)

Komponenty mezi těmito sériemi nejsou vzájemně kompatibilní – důvodem jsou jiné spojovací prvky a rozměry.

Chápeme, že terminologie může být matoucí. Každý výrobce a prodejce používá vlastní termíny. Generálně platí:

  • Stojan na dřepy – 2 stojky (sloupy)
  • Klec na cvičení – 4 a více stojek

Porovnání a více obecných informací lze nalézt na stránce: klece, stojany a konstrukce na cvičení.

Standardně ne. Pro hrazdy s více možnostmi úchopu jsou zapotřebí alespoň 4-stojkové konstrukce (klece, half-racky) nebo speciálně upravené stojany s větší základnou.

Produkt
byl přidán do vašeho košíku:
Pokladna