Klece na cvičení

Klec na cvičení (silová klec), zvaná také power rack, je velmi populární řešení pro vytvoření multifunkčního místa na cvičení. Základem klece je děrovaná konstrukce, kterou tvoří stojky/sloupy, hrazda a příčky. Holá klec je něco jako matiční deska pro PC, proto je její výběr velmi důležitý. Na rozměrech klece závisí kompatibilita s příslušenstvím, a právě to dává kleci jedinečnou multifunkčnost. Silová klec s příslušenstvím umí vytvořit ideální podmínky pro cvičení – háky na činku budou tam kde chcete, bradla budou ve výšce jak vám vyhovuje; vše je modulární, a tedy umíte si nářadí nastavit do ideální pozice.

Posilovací klec má zpravidla 4 nebo 6 stojek, ale najdou se i vícestojkové obousměrné varianty. Důležitým identifikátorem klece je samostatnost – pro svou existenci nepotřebuje stěnu a ve většině případů není nutné ani kotvení do podlahy. Powerrack se jednoduše postaví a doplněním příslušenství vznikne skutečná multifunkční klec, do které se můžete „zavřít“ a cvičit.

– Existují varianty silových klecí, které mohou být rozlohou menší než 2-stojkový stojan na dřepy.
– Ale také jsou dostupné i klece na míru, které mohou mít několik metrů a odcvičí na nich najednou několik lidí.

Velikost posilovací klece ovlivňuje i její stabilitu. Zmenšováním rozlohy se stabilita klece samozřejmě horší. Lze to vyřešit ukotvením do podlahy nebo lze doplnit stabilizační nožičky.

Produkt
byl přidán do vašeho košíku:
Pokladna