Rozdělení konstrukcí podle sérií:

M-SÉRIE (nejprodávanější)

Moderní. Masivní. Modulární. M-Série je směsicí dlouholetých zkušeností, zpětné vazby zákazníků a aktuálních trendů.

– Profil stojky: 80×80 mm
– Spojovací šrouby: M20
– Kolík příslušenství: ø20 mm

CLASSIC SÉRIE

Ověřená klasika. Naše první série klecí, stojanů a konstrukcí na cvičení.

– Profil stojky: 60×60 mm
– Spojovací šrouby: M10
– Kolík příslušenství: ø20 mm

Konstrukce s kladkou

Silové klece a stojany na cvičení se zabudovanou kladkou

Cvičební potenciál klece s kladkou

Kladka jako součást konstrukce na míru

Základní informace pro výběr

Parametry

Obecně o celkové šíři dřepovacího místa rozhodují:

1) Vnitřní rozměr běžné olympijské činky.
– celková délka úchopové části (rozměr mezi stopery kotoučů) je 131 cm.

2) Komfort při cvičení – ten určuje výrobce konstrukce.
– Pokud je šířka stojanu příliš velká (blízko 131cm), odkládání olympijské tyče při cvičení je dost problematické. Rezerva musí být dostatečná, aby cvičící nemusel dlouho mířit a odložení činky bylo snadné.
– Pokud je stojan příliš úzký, tak rezerva pro bezpečné odložení činky je sice velká, ale omezuje to samotné cvičení – nejen s olympijskou tyčí (např. široký úchop při bench pressu), ale i při cvičení na hrazdě.

Všechny FITRON klece a stojany na dřepy mají vnější rozměr mezi stojkami 122cm. Jedná se o šířku, která zajišťuje ideální poměr komfortu při cvičení a odkládání činky. Tento parametr je stejný pro obě série (změnou série se mění vnitřní rozměr).

3) Na celkové používání ovlivňuje ještě další důležitý faktor – tvar a rozměry háků na činku.
– J-Háky se sendvičovým designem jsou zpravidla užší, a tím i bezpečnější.

Základem multifunkčních klecí a stojanů jsou díry – ty slouží k namontování doplňků.

Velikost děr – je jeden z nejdůležitějších parametrů a ovlivňuje:
– Nosnost: Samotná stojka zvládne toho hodně, ale stejnou zátěž musí zvládnout i příslušenství. Drtivá většina doplňků se montuje pomocí svařovaných kolíků – čím je kolík větší, tím má vyšší nosnost. Nejen pro očividný větší průměr samotného kolíku, ale hlavně z důvodu, že samotný svařovaný spoj je větší a silnější. A právě svary bývají často kritickým místem selhání (u levných importovaných produktů).
– Kompatibilitu: Je normální, že příslušenství pro konstrukce se vyvíjí nebo mění. Konstrukce musí být kompatibilní is příslušenstvím, o kterém ani nevíte, že existuje. Dobře navržený systém umí v budoucnosti zajistit dostatečné nosnosti i pro příslušenství, které momentálně nemáte.

Je lákavé/jednoduché pro výrobce si vytvořit zcela uzavřený „ekosystém“ konstrukcí, na které nebude pasovat žádné jiné příslušenství. FITRON konstrukce M-Série mají stojiny 80×80 a díry o průměru 20,8mm určené pro kolíky o průměru 20mm. Jsou proto kompatibilní is jinými doplňky známých evropských značek. Nikdy nevíte, kdy budete danou kompatibilitu potřebovat.

Počet děr – generálně platí, že čím je děr více, tím je konstrukce modulárnější a poskytuje více možností ji vylepšit. Množství děr na stojkách určuje nejen hustota, ale také směr.

Stojky všech FITRON konstrukcí jsou děrovány ze všech 4 stran. Poskytuje to bohatou modularitu – umíte silovou klec nebo stojan upravit a doplnit příslušenství podle představ. Osová vzdálenost (hustota děr) je jen 45mm, takže ideální výšku si najde každý.

Značení děr – každá 5. díra na stojce je označena zářezem na bocích díry, což významně usnadňuje nastavení příslušenství (např. háků) do stejné výšky. Pokud si to chcete ještě zjednodušit, u M-Série jsou dostupné i stojky s laserem vyříznutými čísly.

Časté dotazy

Ano, je to poměrně běžná záležitost. Ať už máte zájem o změnu tvaru, velikosti nebo chtěli byste si vybrat barvu dle chuti, neváhejte nás kontaktovat.

Pokud byste si chtěli vyskládat konstrukci M-Série z běžně dostupných komponentů, ty najdete zde: https://www.fitron.cz/klece-konstrukce/komponenty/

Většinu nových fitek zařizujeme již s konstrukcemi M-Série. Je novější, vypadá lépe a preferují ji mnozí zákazníci. Právě kvůli této popularitě má u nás v organizaci vyšší prioritu – to znamená nové příslušenství se vždy vyvíjí a testuje prioritně na ni.

  • Celková hmotnost závaží 110 kg – sloupec má celkem 21 závaží:
    – 1x 10kg vodící závaží
    – 20x 5kg závaží
  • Poměr kladek: 2:1
    – To znamená, že 100 kg hmotnosti cítit při cvičení jako 50 kg
    – Standard u pohyblivých kladek

Konstrukce jsou natolik modulární, že na e-shopu není možné obsáhnout všechny dostupné možnosti. Pro inspiraci si můžete prohlédnout pár konstrukcí, které jsme realizovali a navrhli zákazníkům na míru.

SLOVENSKÁ VÝROBA, SVĚTOVÁ KVALITA

Naše silové klece, konstrukce a stojany jsou již dlouhá léta pýchou FITRON portfolia. Pro výrobu pořádné konstrukce nestačí pár profilů a jedno odpoledne v garáži. Naše konstrukce vznikly spojením profesionální výrobní technologie, dlouholetým nasloucháním požadavků zákazníků a poznatků trenérské komunity. Každý prvek je posouzen tak, aby vyhovoval po funkční, ale také designové stránce. Výroba, ale i jejich návrh je realizován přímo na Slovensku.

Konstrukce na cvičení jsou dostupné ve 2 provedeních: série CLASSIC a M-Série. Nabízejí možnosti pro uspokojení tréninkových cílů a rozpočtu jakéhokoli gymu – ať už profesionálního nebo domácího fitka.