Nástěnné konstrukce

RIG Konstrukce na zeď (tzv. nástěnný wallmount rig) je podobně jako posilovací klec zařízením na cvičení, které obecně řadíme mezi konstrukce na cvičení. Funguje jako multifunkční posilovací stojan, jehož základem jsou děrované stojky, na které si umíte přimontovat příslušenství (např. bradla, držáky na činku nebo bezpečnostní úchyty na dřepy). Součástí takové konstrukce nebo klece na zeď bývá zpravidla i hrazda. Díky modularitě nástěnných konstrukcí si umíte na relativně malé ploše vytvořit multifunkční stanoviště pro cvičení – ať už doma nebo v profi fitku.

Mezi hlavní výhody posilovacích klecí a stojanů na zeď patří:

  • Vynikající tuhost a stabilita
  • Nižší cena – pevnost konstrukce na cvičení zajišťuje stěna; nejsou potřebné extra komponenty pro dosažení stability.

Často kladené dotazy

Základní informace pro výběr nástěnné konstrukce pro cvičení

Konstrukce na zeď musí být samozřejmě ukotveny do zdi, přičemž některé typy konstrukcí na zeď musí být upevněny i do podlahy.

V případě, že vrtání do země nepřipadá v úvahu (např. podlahové topení), je třeba zajistit to, aby stojky konstrukce byly fixovány jiným způsobem – například. spodními příčkami do zdi (jako v případě sklápěcích konstrukcí), platformou nebo samostatnou základnou. Pokud potřebujete poradit nebo vyrobit řešení na míru, neváhejte nás kontaktovat.

Povoleny jsou všechny běžné pevné stavební materiály – beton, cihla, pórobeton (např. ytong). Každý materiál má své výhody i nevýhody – pokud potřebujete poradit, stačí se ozvat. Konstrukce na cvičení lze přimontovat nejen do nosných stěn, ale i do příček, které poskytují dostatečnou tloušťku pro zvolené kotvící prvky do zdi (hmoždiny, šrouby, apod.).

Classic je naše původní série (profily 60×60).
M-Série je novější a masivnější (80×80).
Více info zde: https://www.fitron.cz/blog/m-seria-predstavenie-nové-serie-konstrukci/

Sklápěcí klece, stojany a konstrukce

Nexistuje posilovací stojan, klec nebo hrazda, která využívá prostor lépe než sklápěcí konstrukce pro cvičení. Po skončení tréninku můžete konstrukci sklopit ke zdi (zavřít) a drahocenný prostor využít k něčemu jinému. zaparkování auta, žehlení, sport nebo jiný typ tréninku.

Jako výhodu můžeme považovat i to, že tyto zavírací konstrukce jsou montovány výlučně na zeď, tudíž není nutné kotvení do podlahy.

Nosnost: Stojky konstrukce jsou položeny na zemi, takže z hlediska nosnosti nejsou dělány žádné kompromisy ve srovnání s jiným typem klece na cvičení.

Pevnost: Po složení konstrukce je k dispozici důmyslný systém „zamykání“, který zajistí tuhost srovnatelnou s běžnými fixními konstrukcemi na zeď (které nelze složit).

Produkt
byl přidán do vašeho košíku:
Pokladna